Домой Автоновости В Україні стрімко зростає парк бензовозів, але потрібно набагато більше

В Україні стрімко зростає парк бензовозів, але потрібно набагато більше

0

В Україні стрімко зростає парк бензовозів, але потрібно набагато більше

Паливна криза, яка охопила Україну під час війни із-за руйнувань нафтобаз та нафтопереробного заводу у Кременчузі, потребує кардинальної зміни логістики. Крім того, із зрозумілих причин повністю зупинене постачання із Білорусії та Росії. А на саме цей канал припадало до 80% пастачання нафтопродуктів у довоєнні часи. Отже паливо тепер приходиться возити з Європи, і возити багато.

За оцінками генерального директора мережі АЗС Prime Дмитра Леушкіна, загальний парк бензовозів в Україні до війни був десь 1500 одиниць, з яких до 1000 штук було в обігу у нафтотрейдерів, а інша частина — це відомчі та бочки на підприємствах.

За останній місяць українські оператори викупили усі вільні у ЕС бензовози від Польши до Ла-Маншу. Таким чином парк збільшився до 1700 штук. А потрібно — 5000!

В Україні існує декілька виробників паливних цистерн. Це і підприємства «Укроборонпрому», і приватні виробники, але вони не зможуть стрімко задовільнити попит. Крім того, далеко не всі з них виробляють техніку, яку можна експлуатувати у ЄС, де діють доволі жорсткі вимоги до бензовозів. Отже ринку потрібно ще дуже багато паливних цистерн.

Читайте также:  Представлен электрокар, который может сжиматься на парковке

Крім того, оператори мають побоювання, що після закінчення дефіциту така велика кількість бензовозів може бути не затребувана ринком і не дуже поспішають вкладатися у купівлю коштовних бензовозів. А це не тільки напівпричіп, а ще й тягач. А також є проблема із з водіями, які зможуть їздити до Європи. І поки що це є тільки ризик нафтотрейдерів. А без збільшення парку такої техніки подолати дефіцит буде неможливо.

«Нажаль цей чинник буде стримувати подолання дефіциту і головне встигнути наситити ринок нафтопродуктами до початку збору врожаю», — вважає Дмитро Леушкін.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь